Csütörtök 2018.02.22.

Üdvözöljük a gútai Corvin Mátyás Alapiskola hivatalos oldalán !

Mottónk:

„ AZ  OKTATÁS  A  JÖVŐNKBE   VALÓ

LEGFONTOSABB   ÉS    LEGJOBB  BEFEKTETÉS. ”

Újdonságok

• Tisztelt Szülők! Tisztelt Támogatóink!

A 2018. február 10-én a gútai Corvin Mátyás Alapiskola mellett működő szülői szövetség szervezésében megrendezett „Szülők és Iskolabarátok bálja” ismét nagyon jól sikerült. Ezúton is köszönjük támogatásukat, valamint tombola felajánlásaikat!

Köszönjük mindazoknak, akik együtt mulattak velünk ezen az éjszakán, jelenlétükkel biztosították a bál jó hangulatát. Köszönet azoknak is, akik nem tudtak velünk szórakozni, de támogatójegy vásárlásával segítettek bennünket. Elismerés mindazoknak, akik a bál előkészületeiben, megvalósításában részt vettek!

• Farsang farkán, 2018. február 10-én, szombaton 9.00 órától JÁTSZÓHÁZI FOGLALKOZÁSOK várták a kicsiket és nagyokat iskolánk III. pavilonjában. Pedagógusaink színes programmal készültek. Érdekes foglakozások, közös alkotás, móka és kacagás töltötte ki a délelőttöt. Este a szülők bulizhattak egy fergetegeset a Flórián vendéglőben a " Szülők és Iskolabarátok" bálján. Köszönjük, hogy elfogadták meghívásunkat, szuper nap volt!

• Iskolánk felsős tanulóinak egy csoportja síkiránduláson vesz részt. A többiekkel a félévi szünet előtti napon farsangi mulatságot tartottunk. A kultúrházban megnéztük a gútai magániskola szalagavatói műsorát, utána iskolánk tornatermében buliztunk egy nagyot. A furcsa sokadalom mozgatórugói, pedagógusaink gazdag programot állítottak össze. Szuper nap volt! Köszönjük!

• Az idei farsangi mulatságunkat a félévi szünet előtti napon rendeztük meg. A maskarák felvonulása és a műsor is fergetegesre sikerült. Nagyon sokan beöltöztek, jobbnál jobb jelmezeket és kellékeket találtak ki a résztvevők. Rengeteget játszottunk, táncoltunk. Mindannyian jól szórakoztunk! Remek hangulatban telt a nap!

• Már hetekkel ezelőtt megkezdődött a lázas készülődés: jelmezek készítése, vers- és tánctanulás. A programok összeállításából, a rendezvény megszervezéséből a tanítókon és nevelőkön kívül kivették részüket a lelkes szülők és a diákok. Köszönjük szépen a a felajánlott támogatást, a finomságokat, süteményeket,... "Gyárfás Endre: Förgeteges ez a bálFarsang van, farsang van,járjuk a táncot gyorsabban!Förgeteges ez a bál,még a ház is muzsikál. "

• Tisztelt Szülők és Iskolabarátok!A gútai Corvin Mátyás Alapiskola pedagógusai és tanulói nevében tisztelettel megköszönjük, hogy az elmúlt évben adójuk 2%-ával támogatták iskolánkat. Mint tudják, adójuk ezen részéről Önök szabadon dönthetnek. Amennyiben nem fordítják támogatásra, az összeg az állam pénztárcájában marad, ezért érdemes és fontos élni a törvény adta lehetőséggel.Jótékonyságuk és segíteni akarásuk nagyban hozzájárul az iskolánkat látogató tanulóink fejlődéséhez, iskolánk fejlesztéséhez. Idén újra számítunk az Önök nagylelkűségére. Köszönjük támogatásukat!

• Nyolcadikosainkkal az iskola laboratóriumában hónapok óta az anyagi részecskékkel foglalkoztunk a kémia órákon. A megtanult elméleti ismeretek rögzítéséhez egy gyakorlati órán a valóságban is modelleztük a molekulák összetételét és kötéseit. Nagy tetszést aratott, és sok vidám percet szerzett ez a "játékos" foglalkozás. Köszönjük Mgr. Csepi Andrea tanító néninknek! :)Idézet a VIII.B-ből: "Minden nap lehetne ilyen kémia óránk!".

• Igényes koreográfiával, színvonalas fellépéssel kápráztatták el a közönséget! Elismerés, köszönet és hála! Köszönet azoknak is, akik támogatták és segítették a jótékonysági rendezvényt! A felajánlott összeget oktatóprogram megvásárlására fordítjuk.💝🙂

• 1458. január 24-én választották királlyá Mátyást,akiről rengeteg történet maradt fent. A mai napon tanulóink ebben a témakörben dolgoztak. Volt meseolvasás, feldolgozás, dramatizálás, kézműves és mozgásos foglalkozás, logikai feladatok... A gyerekek nagy örömmel, játszva sajátították el a tananyagot.

Újdonságok

Kapcsolat

• Základná škola M. Korvína s VJM - Corvin Mátyás Alapiskola, Školská 6, Kolárovo
    Školská 6, 946 03 Kolárovo