Szerda 2017.12.13.

Üdvözöljük a gútai Corvin Mátyás Alapiskola hivatalos oldalán !

Mottónk:

„ AZ  OKTATÁS  A  JÖVŐNKBE   VALÓ

LEGFONTOSABB   ÉS    LEGJOBB  BEFEKTETÉS. ”

Újdonságok

• Jakubecz László színművész és Reiter István hegedűművész megidézték nekünk a költőóriást, Ady Endrét. Nemcsak a költő élete és versei jelentek meg, de ízelítőt kaptunk a kor hangulatából, zenei világából is. Köszönjük!

• Minden iskolai évben szervezünk könyvkiállítást könyveladással együtt. Karácsonyra készülődve ismét helyt adtunk az iskolai könyvtárban egy gazdag kiállításnak, ahol mindenki találhat kedvére való olvasnivalót

• Az "...a Slovo bolo u Boha..." elnevezésű keresztény szavalóverseny kerületi fordulóján képviselte iskolánkat Dialló Ádám. Felkészítője: Mgr. Horváth Henrieta Gratulálunk!

• A Pozsonyi Magyar Intézetben került sor a Kulcsár Tibor nevét viselő szavalóversenyre, melynek szervezője a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium. Iskolánkat Németh Boglárka, Nagy Ádám és Sáli Adrián képviselte. Közülük Nagy Ádám az I. kategória prózamondói közt a 2. helyezést érte el. Mindnyájuknak GRATULÁLUNK! Büszkék vagyunk rájuk! Felkészítő pedagógusok: Mgr. Molnár Szilvia és Mgr. Hájas Irén. „ … a vers létünk dalához néma partitúra.“(Tóth Krisztina)

• Lassan itt a december és ezzel együtt a karácsony is. Idén a magyar főváros legszebb, egyben legnagyobb karácsonyi vásárába látogatunk. A hangulatot a Fővárosi Nagycirkusz "Csodagömb" című előadása fokozza. A visszajelző lapokat Varga Laura tanító néni gyűjti.

• Iskolánk hagyományaihoz híven idén is sor került a kis elsős diákok avatására.Volt itt játék, bábelőadás, próbatétel, tánc és egyebek. A legfiatalabb corvinosok fogadalmat is tettek, hogy mindig szorgalmas, tisztelettudó, jó diákok lesznek.Felejthetetlen élmény volt ez minden gyerek és felnőtt számára. Köszönjük, hogy velünk ünnepeltek! Köszönet az ajándékokért a szülői szövetségnek! Kedves Elsősök! Örülünk, hogy köztünk vagytok és kívánunk Nektek sikeres,vidám corvinos éveket!

Újdonságok

Kapcsolat

• Základná škola M. Korvína s VJM - Corvin Mátyás Alapiskola, Školská 6, Kolárovo
    Školská 6, 946 03 Kolárovo