Kedd 2018.08.14.

Üdvözöljük a gútai Corvin Mátyás Alapiskola hivatalos oldalán !

Mottónk:

„ AZ  OKTATÁS  A  JÖVŐNKBE   VALÓ

LEGFONTOSABB   ÉS    LEGJOBB  BEFEKTETÉS. ”

Újdonságok

• Bár az országos tudásfelméréseken tanulóink az országos átlag felett teljesítenek szlovák nyelvből is, mégsem vagyunk elégedettek. A gyerekek többsége nehezebben beszéli az államnyelvet. Pedagógusaink a szlovák nyelv és szlovák irodalom hatékonyabb oktatása érdekében keresik a lehetőségeket, új módszerekkel ismerkednek, a közelmúltban továbbképzésen vettek részt. Szeptembertől új segédtankönyv és munkafüzet alkalmazásával, a bevált és innovatív eszközök, módszerek ötvözésével kezdjük az elsősök tanítását. Bízunk benne, hogy sikeres lesz!

• Hiszünk abban, hogy örömteli tanítással, változatos foglalkozásokkal jobbá tehetjük magunkat, és többet adhatunk a ránk bízott gyermekeknek. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. –hez benyújtott „Élmény alapú oktatás és a bábcsoport” c. projektünkkel iskolánk támogatásban részesül. A sikeres pályázatnak köszönhetően szeptembertől játék- és élménypedagógiai módszerekkel indítunk bábcsoportot. Szeretettel várjuk majd érdeklődő diákjainkat!

• - Vychovávateľka- Nevelőnő

- Upratovačka -Takarítónő

Vychovávateľka - termín nástupu

Termín nástupu podľa dohody k novému školskému roku 2018/19

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31. 8. 2018.

Požiadavky na uchádzača:

Vzdelanie podľa zákona č. č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov a vyhlášky č. 437/2009 Z.z.

Upratovačka - termín nástupu

1.10. 2018

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.8.2018

• Iskolánk tanulói nem csak a tanórákon bizonyítottak. Sport, és tanulmányi versenyeken vettek részt, különböző megmérettetéseken adtak számot tudásukról.

Gratulálunk minden eredményhez!!! Elismerés tanulóinknak és tanítóiknak! Büszkék vagyunk rájuk!

Kedves Szülők!

Köszönjük, hogy bíznak bennünk és ránk bízták gyermekeiket! Együtt örvendhettünk sikereiknek, bánkódhattunk kudarcaik miatt és féltőn szerető módon egyengethettük lépteiket.

Jó pihenést, feltöltődést kívánunk mindenkinek!

• "A szárny megnőtt, üresen áll a fészek, Csak álom volt a régi jó világ, És mint a fecske alkonyati szélnek, Ma szárnyat bontott egy sereg diák."Wass Albert

Iskolánkon 2018. június 25-én tartottuk a 9. évfolyam diákjainak. barátságos, mégis emelkedett hangulatú ballagását, mely során végzősienk végleg búcsút intettek az általános iskolás éveknek. Sok sikert kívánunk tanulmányaik folytatásához!

• Egy régi álmom vált valóra, egy igazi amerikait láttunk vendégül az iskolánkban!Tanáraink szervezték meg a beszélgetést, ahol végre élesben próbálhattam ki az angol nyelvtudásomat.Duplán örültem, mert velem tartottak a legjobb barátaim is. Többiek papírra vetették a kérdéseiket, arról puskáztak. Eleinte félénk voltam, majd egyre bátrabban tettem fel a kérdéseimet.Először mindennapi kérdéseket tettem fel, de amikor kezdtem kifogyni az ötletekből egy kicsit furább kérdések pattantak ki a fejemből pl.: ”Milyen nevet adnál egy űrállomásnak?”.Ő megmutatta, milyen egy amerikai ember élete, miközben mi kérdéseket tettünk neki fel. Bergen átutazta egész Európát, szerinte az amerikaiak el vannak szigetelve a világ többi részétől.Mióta itt van, megtanult néhány magyar szót is, pedig szlovákot jött hozzánk tanulni. Tud egytől tízig magyarul számolni, ismeri a hét napjait és néhány alapkifejezést. Ő volt az első külföldi, akit megismertem. Remélem, hogy lesz még ilyen. Élmény volt, remélem neki is, nemcsak nekem. Örülök, hogy tanáraink ilyen dolgot is megszerveztek nekünk.(Péntek Donát, 6.A)

• Alsósainkkal a Komáromi Jókai Színházban jártunk. A gyermekek számára készített előadást, Paul Maar: Hoppláda című mesejátékát tekintettük meg.

Újdonságok

Kapcsolat

• Základná škola M. Korvína s VJM - Corvin Mátyás Alapiskola, Školská 6, Kolárovo
    Školská 6, 946 03 Kolárovo