• Közlemény az iskolai étkezéssel kapcsolatban!

• Tisztelt Szülők!

A Gútai Városi Hivatal iskolai szakosztályának vezetője ezúton felhívja a szülők figyelmét, hogy a 2022/2023 tanévre az ebédtámogatás  igénylésére a hivatalban  2022. július 20-29. közt van lehetőség.

Az ebédhez való hozzájárulást kérvényezhetik a jövendő elsősök szülei is.

Részletes információ a következő telefonszámon kapható: 035 79 00 916.

• Spolu múdrejší 3

• Naša škola sa zapojila do výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania „Spolu múdrejší 3“. Program Spolu múdrejší 3 je určený na podporu škôl, ktoré prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo žiakov, ktorí potrebujú pomoc s učivom, budú vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu.

Trvanie projektu „Spolu múdrejší 3“ je naplánované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR od januára do júna 2022. Cieľom výzvy bolo podporiť projekty zamerané na vyrovnávanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, ako aj na elimináciu rizika opakovania ročníkov a predčasného ukončenia vzdelávania žiakov. Prostredníctvom naplnenia tohto čiastkového cieľa sa zabezpečí naplnenie hlavného cieľa reformy, ktorým je zmierňovanie dopadov pandémie vo vzdelávaní na základných školách ako aj zmiernenie negatívneho dopadu pandémie na ďalšie vzdelávanie žiakov.

Doučovanie sa realizovala v mimoškolských hodinách a bolo zamerané na predmety maďarský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra, matematika... výlučne prezenčne. Spolu múdrejší 3“  bol realizovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.

• Corvinos természetiskola

• Június 28. és július 2. között valósult meg az iskolánk által szervezett természetiskola.

Köszönjük a szülőknek, hogy vonzónak találták az általunk felkínált programokat és ránk bízták csemetéiket!

Köszönet a gyerekeknek az összes élményért, mókáért és kedvességért!

Köszönet pedagógusainknak és segítőinknek az egész hetes gondoskodásért, odafigyelésért!

• CORVINOS TANÉVÉRTÉKELŐ

• 2022. június 28-án ünnepélyes tanévértékelésre került sor a helyi kultúrházban, ahol legsikeresebb tanulóink az iskola mellett működő szülői munkaközösség ajándékait vehették át.

A rövid műsort az igazgatónő, PaedDr. Csütörtöki Erzsébet és az SZMSZSZ ASZ vezetőségi tagja, Görner Monika értékelője követte.

Ezután került sor a jutalmak átadására. Salai Oláh Virág alelnök, Kurucz József és Görner Monika vezetőségi tagok gratuláltak az egyes versenyekben sikeres diákoknak, valamint csapatoknak.

Az "ÉV SPORTOLÓJA" rangos díj tulajdonosa Kürti Kristóf, 9. osztályos diákunk lett. A díjat Mgr. Máté Zsolt és Mgr. Nagy Benjamin testnevelő pedagógusaink ajánlották fel.

A "Szeretlek Gúta PT" ajándékai is gazdára találtak: Fűri Levente, Gögh Melánia és Svitek Veronika a kilencedikesek jutalmazásakor Koczkás Beáta mérnöknőtől vehették át az ajándékokat.

Mindenkinek szívből gratulálunk!

• Médiasztár

• Iskolánk tanulói nagyon szép eredményeket értek el a  Schola Privata Gutaiensis  által szervezett nívós versenyben. Néveri Zoé, 5. osztályos tanulónk pedig a MÉDIASZTÁR győztese lett.

Szívből gratulálunk!

• KEGA projekt

• Iskolánk is tagja az UKF Nitra és a Budapesti Corvinus Egyetem közös nemzetközi projektjének, amelynek középpontjában a tanulók téri tájékozódási képesség kompetenciáinak fejlesztése áll. A tanév végén tesztelték megszerzett tudásukat.

Iskolai koordinátor: Mgr. Ferenczi Szi Éva

• Legyen biztonságos a vakáció!

• Amikor véget ér az iskolaév, és elérkezik a nyár, a gyerekek hirtelen megszabadulnak a mindennapos kötelezettségektől és a tanulás okozta stressztől. Az első napokban úgy érzik, hogy eljött a Kánaán. A szabadság mellett azonban megannyi nyári veszély is leselkedik az egészségükre, biztonságukra. Ezek elkerülésére, a bűnmegelőzésre, valamint az Internet, a tévé és a mobiltelefonos csetelés káros jelenségére hívta fel a figyemet az előadó, Marosi Péter. Köszönjük!

• VII. Felvidéki Tehetségnap

• Az SZMPSZ által meghirdetett pályázatra a hazai magyar tanítási nyelvű oktatási intézmények legtehetségesebb, kiemelkedő országos és nemzetközi eredményeket elérő tanulóikat nevezhették be. Iskolánkból SAMU HUNOR, III. osztályos tanuló került a díjazottak közé.

A díjat ünnepélyes keretek közt, pénteken, 2022. jún. 24-én délután vehette át Komáromban. Kimagasló eredményéhez gratulálunk és a jövőben hasonló szép sikereket kívánunk!