• MADARAK ÉS FÁK NAPJA

•

Napjainkra a fogyatkozó madarak védelmére való odafigyelés egyre fontosabb. Filmvetítéssel egybekötött előadásában erre hívta fel a figyelmet Riflik Zsolt, a "Gútai madár és természetbarát egyesület" alapítója. Tartalmas interaktív előadásán hetedikeseink sok hasznos információval gazdagodtak a madarak védelméről, a környezet megóvásának fontosságáról. Köszönjük!!!

“Fa nélkül egy fillért sem ér a táj.

S üres a fa, ha nincs rajta madár.

Én azt hiszem nem kelne föl a nap,

Ha nem lennének fák és madarak.”

(Horváth Imre: Fák és madarak)

• Újabb szép eredmény született! Büszkék vagyunk

• Kidobó - járási alapcsoport - 1. hely.

A fiúk mellett a lányok is szép eredménnyel büszkélkedhetnek. Május 9-én első helyen végeztek a járási kidobó verseny alapkörében, és bejutottak a komáromi döntőbe!

A csapat: Ferenczi Krisztina Éda, Balázs Lili Anna, Csehi Hajnalka, Kiss Barbara, Kürti Krisztina, Lišková Dorina, Földeš Lara, Ilcsik Izabella, Mernyó Cynthia, Ďuráč Viktória Serafína, Ferenczi Viktória Dóra, Horváth Emese

Segítők: Lengyel Amira, Leczkési Noémi

Felkészítő/edző: Mgr. Máté Zsolt

GRATULÁLUNK!

• KEGA PROJEKT

• KEGA projekt keretén belül végre kipróbáltuk az UBONGO társasjátékokat. Mindenki tesztelte tudását. Első pillanatban egyszerűnek tűnt a játék, de már az első feladat után rájöttek a tanulók, hogy nem elég játszani, a logikára, térlátásra mindenkinek nagy szüksége van. Izgalmas óra után vár

• Anyák napi köszöntő

• Kevés olyan szívmelengető ünnep van, mint az anyák napja. Ekkor

köszöntjük édesanyáinkat, nagy- és dédmamáinkat, megköszönve nekik mindazt a szeretetet és gondoskodást, mellyel születésünk óta elhalmoztak bennünket.

Anyák napja alkalmából tanulóink felköszöntötték az idősek otthonában élő nagymamákat. A kedves, megható műsorral és az iskola diákjai által szeretetttel készített ajándékkal sokak szemébe könnyeket csalogattak. Boldogság volt mindkét részről, hiszen az idősek feltöltődtek a gyerekek láttán, akiknek jól esett a sok kedves szó, amit kaptak a szereplésükért.

• Újabb eredmény, amire büszkék vagyunk

• Tanulóink nem csak a tanulmányi versenyekben sikeresek. A sport területén is remekelnek. Május 5-én első helyen végzett fiatalabb diákokból álló focicsapatunk a járási kispályás bajnokság alapkörében, és bejutott a komáromi döntőbe!

Gratulálunk a fiúknak!

A csapat: Bábi Barnabás, Bábi Olivér, Horváth Péter, Madarász Márk, Madarász Máté, Nagy Ákos, Németh Kristóf, Rehák Bence, Szabó Bence, Sztruhárik Attila

Felkészítő/edző: Mgr. Máté Zsolt

• Ismét szép eredményre lehetünk büszkék!

• Május 4-én rendezték meg a XII. Ipolyi Arnold Szlovákiai Magyar Népmesemondó Verseny regionális elődöntőjét Gútán. A résztvevők az általuk választott népmesét adták elő. Többségüknek sikerült az adott térség tájnyelvi szavait és ízes nyelvjárási elemeit is belecsempészni.

Iskolánkat Vadkerti Kincső, V.A osztályos tanuló képviselte, aki a II. kategóriában ezüstsávos minősítést kapott.

Szívből gratulálunk!

Felkészítő pedagógus: Mgr.Molnár Angéla

• Tanulmányi kirándulás

• Logo robot racing, térinformatika játékosan, sétáló fizika, a világűr titkai... és még sok más érdekesség várta a gyerekeket a székesfehérvári Titkok Háza Tudományos Élményközpontban. A játékos tanulás utáni városnézést futballmérkőzés, a napot pedig pizzázás zárta. A csilllogó szemű gyerekek zsibongásától, élménybeszámolóitól volt ma hangos az iskola.

Örülünk, hogy mindenki jól érezte magát!

• Élményekkel teli csodás nap

• Május 3-án iskolánk 74 diákja exkurzióval egybekötött labdarúgómérkőzésen vett részt. Mgr. Samu István szervezésében ellátogattak a TITKOK HÁZÁBA, majd a székesfehérvári MOL Aréna Sóstó stadionban a MOL Fehérvár FC - Budapest Honvéd összecsapáson szurkoltak kedvencüknek. A végeredmény 2:0.

A nap végén a pizzázás sem maradhatott el. Szuper nap volt! Köszönjük!

Kísérő pedagógusok: PaedDr. Samu Krisztina, Mgr. Zsíros Viktória, Mgr. Máté Zsolt és Mgr. Nagy Benjamin

• Szeretettel

• "Köszönöm Istenem az édesanyámat!

Amig ő véd engem, nem ér semmi bánat!

Körülvesz virrasztó áldó szeretettel,

Értem éjjel-nappal dolgozni nem restel.

Áldott teste, lelke csak érettem fárad,

Köszönöm, Istenem az édesanyámat."

Dsida Jenő