• Biológia Olimpiász - járási forduló

• Ferenczi Krisztina Éda és Kürti Réka, iskolánk 8. osztályos tanulói nagyon szépen szerepeltek Komáromban a Biológia Olimpiász - C-kategóriájának járási fordulójában. Alapos felkészülésüknek és bemutatott projektmunkáiknak köszönhetően Kiki a 3., Réka pedig a 6. helyen végzett. Büszkék vagyunk rájuk!!!

Gratulálunk a lányoknak és felkészítőjüknek, Mgr. Beke Lajtos Kitti tanító néninek!

• 2024. február 14.

• Valentin-nap nemcsak a szerelem ünnepe, hanem a szereteté, a barátságé, az egymásra figyelésé is. Iskolánk lehetőséget adott arra, hogy a gyerekek szívposta és üzenőfal segítségével üzenhessenek annak, akit kedvelnek, szeretnek. A hangulatot emelte, hogy a szünetekben kellemes, lágy dallamok csendültek fel.

• Gyógytorna az iskolában

• Gyógytorna Keszán Anikó fizioterapeutával

A gyógytestnevelésben alkalmazott gyakorlatok megismerése, alkalmazása, bevezetése a napi gyakorlatba fontos feladatunk. Ebben volt segítségünkre iskolánk volt diákja, Keszán Anikó, aki a harmadik évfolyamos gyerekekkel foglalkozott.

Mai tornánk célja a tartáshibák és elsődlegesen a lúdtalpasság kialakulásának megelőzése, a helyes járás, nyújtás, hátgerinc gyakorlatok, a helyes légzéstechnika gyakorlása...

Köszönjük szépen és várunk vissza a jövőben!

• Kérés a jövedelemadó 2%-ának felajánlására

• Tisztelt szülők, kedves iskolabarátok!

Idén is dönthetünk személyi jövedelemadónk 2%-nak sorsáról.

Az elmúlt évekhez hasonlóan adományaikkal az iskolánk mellett működő szülői szövetséget segíthetik, mely az adó két százalékából befolyt összeggel elsődlegesen az iskolai oktató–nevelő munka segédeszközeinek fejlesztését támogatja.

Corvin Mátyás Alapiskola mellett működő Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége Alapszervezete

a következő cím alatt gyűjti az adók 2%-át :

Združenie maďarských rodičov na Slovensku- Základná škola Mateja Korvína s vyučovacím jazykom maďarským – Kolárovo – Szlovákiai Magyar szülők szövetsége alapszervezete Corvin Mátyás alapiskola - Kolárovo, so sídlom: 946 03  Kolárovo, Školská 6, IČO: 356263560198.

A jövedelemadó 2% - nak  felajanlásához szükséges útmutatót a másik oldalon találják.

Kérjük Önöket, támogassák iskolánkat, az iskolánk mellett működő szülői szövetséget, hogy ezzel is tudjuk  gyermekeink javát szolgálni.

BizalmUKAT és támogatásUKAT köszönjük!

Dr. habil. PaedDr. Ing. István Szőköl, PhD.

elnök

Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége

Alapszervezete Corvin Mátyás Alapiskola

Útmutató:

1. Amennyiben Őn alkalmazott:

Keressék fel bérelszámolójukat és kérjék ki az adó befizetéséről szóló igazolást („Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov“) , amelyhez csatolják  az adóhivatal nyomtatványát („Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby“) Az előre kitöltött nyomtatvány elérhető az iskola weboldalán,  Facebook oldalán, vagy az iskola titkárságán. A kitöltött nyomtatványokat szíveskedjenek leadni iskolánkon, vagy egyenesen az adóhivatalban.

1. Amennyiben önállóan készíti el az adóbevallását:

Természetes személy esetében az adóbevallás nyomtatványán ki lehet tölteni a 2% - ra vonatkozó részt ((typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania).

A kitöltéshez szűkséges adatok:

Obchodné meno alebo názov:

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo:

946 03  Kolárovo, Školská 6

Právna forma:

občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID):

1. Amennyiben jogi személyként ajánlja fel

Jogi személy esetében az adóbevallás nyomtatványán ki lehet tölteni az 1% ( 2%) - ra vonatkozó részt (VI.  Oddiel priznania).

A kitöltéshez szükséges adatok - lásd 2) - es pont alatt.

• FIGYELEM!

• FARSANGI JÁTSZÓHÁZI FOGLALKOZÁSUNK A RÉGIÓNKBAN TERJEDŐ NÁTHALÁZ JÁRVÁNY MIATT KÉSŐBBI IDŐPONTBAN VALÓSUL MEG!

Megértésüket köszönjük! Mindenkinek jó egészséget kívánunk!

• Szép magyar beszéd járási forduló - büszkeségeink

• Nagyszerű eredménnyel érkeztünk ma haza Komáromból, az egyik legigényesebb magyar nyelvű versenyről, a Szép magyar beszéd járási fordulójáról.

Diákjaink, Ilcsik Fanni (5.A) és Szabó Alexandra (9.B) sikeresen képviselték iskolánkat az első, illetve a második kategóriában. A két korosztályban induló versenyzők két, egyenként háromtagú zsűri előtt szerepeltek. A verseny lényege egy hozott és egy teljesen ismeretlen szöveg nagyon pontos szép olvasása, illetve fogalmazás írása és előadása.

Mindkét tanulónk legyőzve lámpalázát eredményesen zárta a megmérettetést, Alexandra az előkelő 5. helyen végzett!  Büszkék vagyunk rájuk!

Felkészítő pedagógusok: Mgr. Molnár Szilvia és PaedDr. Szabó Krisztina

• Alakulóban a barátság

• Mi újság nálunk? Örömmel jelentjük, hogy Petránk és szlovák "tesója" Dorotka már nem csak leveleznek, és az interneten tartják a kapcsolatot, hanem személyesen is találkoztak. A képek a zólyomi találkozón készültek.

Cseregyerek - Rozumieme si 2023/2024

Egy sikeres projekt a szlovák nyelv elsajátítására, gyakorlására, melynek iskolánk, immár harmadik éve részese. A program küldetése a szlovák nyelv tökéletesítése mellett baráti kapcsolatok kialakítása magyar és szlovák gyerekek között.

Koordinátor: Mgr. Korpás Veronika, az iskola szlovák szakos pedagógusa

• Meghívó

• Farsang - az év legvidámabb szokása, a téltemetés, a tavaszvárás, a karneválok és a jelmezes felvonulások ősi örömünnepe. Szórakozzunk, vigadjunk, játsszunk együtt!

Szeretettel hívunk és várunk kicsiket és nagyokat szüleikkel együtt az iskola farsangi játszóházi foglalkozására, melyet 2024. február 10-én, szombaton tartunk. A jelmezben érkezőket édes jutalommal várjuk.

• A vizes élőhelyek világnapja

• 1971-től február 2-a a vizes élőhelyek világnapja. Ekkor született meg a Ramsari Egyezmény, mely a víz környényén élő madarak védelmét szolgálja. Később kiterjesztették a halak védelmére és a víz tisztaságának megőrzésére.

Ennek tiszteletére a mai nap folyamán Nagy Benjamín tanító bácsi vezetésével az 5.B osztály tanulói a vízpartok vizsgálatával foglalkozott, számos vízpart mellett élő madárfajt sikerült meglesniük.