• Adománygyűjtés

• Iskolánk minden évben bekapcsolódik a különböző jótékonysági alapítványok által szervezett adománygyűjtésbe. Idén is csatlakoztunk a Vakok és Gyengénlátók Szlovákiai Egyesülete által meghirdetett kezdeményezéshez . A Fehér ceruzák elnevezés a láthatatlan vonalak – a vakok világának a jelképe. A fehér ceruza jelenti a fényt a sötétségben, segít megkeresni a világosságot, segít visszatérni a mindennapi életbe.

Minden adományt köszönünk!

"Ha keveset adsz is, ha szívből adod, soknak számít." (Lőrincz L. László)

Iskolai koordinátor: Mgr. Antal Henrieta

• CORVIN PIKNIK🙂

• Az időjárás is örömmel nézte a rendezvényünket, hiszen ragyogó napsütéssel fogadta az iskola udvarára érkezőket.

Az előadók, bemutatókat tartók, és foglalkozásvezetők rengeteg segédanyaggal jöttek,

a szülők, pedagógusok,vendégek sok-sok finomsággal készültek. Szendvicsek, palacsinták, pogácsák, sütemények lepték el az asztalokat, valóban igazi piknik vette kezdetét. Délután megfőtt a finom gulyás, de a sült szalonna és szafaládé is a kedvencek közé tartozott.

A jelenlegi és volt diákok , a szülők és vendégek felszabadult hangulata, jókedve, lelkes részvétele idén is megerősített minket abban a tudatban, hogy együtt lenni jó. Köszönjük mindenkinek, hogy ezen a napon velünk voltak!

• Az ősz termései

• Megérkezett az ősz. Ez az évszak a határtalan lehetőségek tárháza, tele színekkel, formákkal, termésekkel. Iskolánk kiállítást rendezett az ősz kincseiből, és az őszi termésekből készített szebbnél szebb alkotásokból.

A remekül sikerült művek gyermekeink keze munkáját dicsérik. Köszönet az őket irányító szülőknek és pedagógusoknak is.

• Boldogságóra az ötödikben

• Boldogságóra az V. B osztályban

Légy hálás mindenért, mondtuk el a mai boldogságórán.

Szeptember 21-én ünnepeljük a hála világnapját. Gondoljunk csak bele, milyen sok kedves ember vesz minket körbe, milyen sok gondos kéz teszi szebbé az életünket.

Hálásan köszönjük!

Jobb veled a világ

Koordinátor: Mgr Nagy Andrea

• Játszva tanulni és tanítani

• Kis elsősienknél sok-sok játékos feladattal fejlesztjük a kézügyességet. A legkisebbek Beatrix nénivel és Ági nénivel az ősz témakörben észrevétlenül tanultak, és nagy odafigyeléssel, élvezettel alkottak.

Nagyon szép munkák születtek!

A finommotorika fejlesztése elengedhetetlenül fontos, mert később hatással lesz a gyermek íráskészségére, tanulási képességeire is.

• Biológia óra a szabadban

• Ma az V. B osztályosok biológia óráját az iskola szabadtéri tantermében tartottuk meg. Témáink között szerepelt az élő és élettelen természet összehasonlítása, ill. a megfigyelés különböző módszerei.

Kipróbáltuk, majd nagyítóval és távcsővel keresgéltünk a természetben. Ha az időjárás engedi, folytatás következik...

Szaktanár: Mgr. Nagy Benjamín

• Légy hálás!

• Szeptember a hála hónapja a Boldogságóra programban.

A közelgő Hála világnapja (szeptember 21.) alkalmából Kriszti nénivel és Erika nénivel sokat beszélgettünk a háláról. Megbeszéltük mit jelent hálásnak lenni, kinek és miért vagyunk hálásak. Másodikosainkkal meseszép Hála - koszorúkat készítettünk.

A gyerekek aktívan és boldogan vettek részt a foglalkozáson. Hálásak vagyunk a gyermekeinknek ezért a Boldog óráért is.

Jobb Veled a Világ!

„Aki elfelejti a hála nyelvét, sosem lesz beszélő viszonyban a boldogsággal.”

• CORVIN PIKNIK

• Az iskola és az iskola mellett működő szülői szövetség közös szervezésében családi napot tartunk. A délelőtti gyermekprogramok folytatásaként délután már a szülőkkel közösen, szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

Felajánlásaikat, támogatásukat szívesen fogadjuk! Köszönjük!

• Munkaszüneti nap

• Szeptember 15. a Fájdalmas Anya, más néven a Hétfájdalmú Szűz Mária emléknapja a katolikus egyházban.

Mária hét fájdalma, életének 7 eseménye: Jézus körülmetélése, menekülés Egyiptomba, a 12 éves Jézus keresése, találkozás a kereszthordozó Jézussal, megfeszítés, levétel a keresztről (Pietà), sírbatétel.

A Hétfájdalmú Szűzanya, Szlovákia patrónusa, ünnepe munkaszüneti nap. A kultusz központja Sasvár (Šaštín), Szlovákia legjelentősebb Mária-kegyhelye, ahol a Hétfájdalmú Szűz Mária-kolostor és -templom épült a tiszteletére.

• Az ősz kincsei

• "Ősz ősz gyönyörű

Harmatgyöngyös már a fű,

A kosárban alma szunnyad,

Zivatar jön, felhő pukkad.

Levélözön hullik halkan,

Lesz belőle mókuspaplan."

• Szülői értekezlet

• Tisztelettel értesítjük a kedves szülőket, hogy hétfőn, 2023. szeptember 11-én 16.00 órától tanévindító szülői értekezleteket tartunk.

Megjelenésüket,együttműködésüket köszönjük!