• Advent

          • Advent a keresztény kultúrkörben a karácsony napját megelőző negyedik vasárnaptól karácsonyig számított időszak. A karácsonyi ünnepkör advent első napjával kezdődik, és vízkeresztig tart. Advent négy vasárnapja, illetve az azokat szimbolizáló gyertyák a hitet, a reményt, a szeretetet és az örömöt jelképezik.

            Nincs tökéletes ember, de az advent esélyt ad arra, hogy jobbá váljunk.

            Meghitt készülődést kívánunk mindenkinek!

          • Elkészült a szintugró matematikai tananyag! - Learn THAN play c. projekt

          • Elkészült a szintugró matematika tananyagunk. A tartalmakat a digitális tananyagfejlesztésben jártas gyakorló pedagógusok készítették, akik pontosan ismerik az adott korosztály sajátosságait, a tananyag okozta nehézségeket, és az elakadások okait. A bemutató megtekinthető és kipróbálható a következő linken: https://smartemaths.classyedu.eu/app/, androidos készülékeken a https://play.google.com/store/apps/details… applikáció letöltésével. A belépéshez használják az interregioforum@gmail.com e-mail címet és a matematika jelszót!

            A “szintugrós matematika tananyag” azt jelenti, hogy a diák, ha jól láthatóan ért és tud valamit, az applikáció automatikusan egy szinttel feljebb lép, és a következő feladatot már a bonyolultabb (magasabb) szintről adja.

            A diákok nincsenek magukra hagyva a tanulás során; valamennyi feladathoz tartozik segítőfeladat és magyarázat, melyek végigvezetik a diákot a tananyagban, akárcsak a tanár tenné ezt az osztályteremben. Ha nem sikerül megoldani a feladatot, a segítő feladat első lépésben megpróbálja rávezetni a diákot a megoldásra, de ha még mindig nem megy a megoldás, a második lépésben a beépített magyarázat bemutatja számára a helyes megoldás menetét.

            Az alábbi videón megnézhető, hogyan is működik ez a gyakorlatban.https://youtu.be/mcvbpOIO12w

          • Enyhítés - maszkviselés az iskolában

          • Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

            A Szlovák Köztársaság Közegészségügyi Hivatalának 250-es számú rendelete értelmében 2021. október 4-től, hétfőtől változnak a járványügyi szabályok. A tanulóknak a tanítási órák alatt nem kötelező a szájmaszk viselése! 

            Az enyhítés csak a tanítási órákra vonatkozik. Felhívjuk viszont a figyelmet, hogy a folyosón, öltözőben, illemhelyen, illetve az iskolai tömegrendezvényeken továbbra is viselniük kell a maszkot a diákoknak.

            A közegészségügyi hivatal, továbbra is ajánlja a maszkviselést az iskolai élet minden területén, viszont nem teszi kötelezővé azt a tanórákon.

             

             

          • „Kerékpáron az iskolába” ORSZÁGOS KAMPÁNY

          • Cél: ösztönözni a gyerekeket, hogy egészségesebben és környezetkímélőbben járjanak iskolába.A kampány szeretné felhívni a figyelmet a biztonságos kerékpáros és gyalogos közlekedés lehetőségeinek kialakítására az iskolák környékén.Iskolai koordinátor: Mgr. Nagy Benjamin

          • Értesítés

          • Értesítjük a Szülőket és a tanulókat, hogy 2021. szeptember 28-án és 29-én a sportcsarnok mellett papírgyűjtést tartunk. Kérünk mindenkit, hogy a háztartásban feleslegessé vált papírhulladékot kedden és szerdán 13-tól 17 óráig megadott időpontban hozza a gyűjtésbe. Kérjük a műanyagtól mentesítsék a papírkötegeket.

            Köszönjük szépen!

          • Elkészült a matematikai feladatrendszer - Learn THAN play c. projekt

          • Ahogy nincs két egyforma gyermek, nincs két egyforma tanulási útvonal sem.

            Az oktatás érintett szereplőinek körében végzett igényfelmérésünk eredményeként megszületett a LThP projekt matematika tananyaga, melyet a digitális tananyagfejlesztésben jártas gyakorló pedagógusok készítették.

            Feladatsor vs. feladatrendszer 

            Ahelyett, hogy egy előre elkészített feladatsort kapnának a diákok, 1500 feladatból és 18 témaköri magyarázó videóból álló feladatrendszerben barangolhatnak a gyermekek, aktuális tudásuknak és képességeiknek megfelelően.

            Az általános iskolai tananyagot és a középiskolai belépő szintet felölelő 13 témakör fokozatosan nehezedő 5 nehézségi szint mentén struktúrálódik, a könnyebb feladatoktól az egyre bonyolultabbak felé haladva, egészen a versenyszintig. A diákok játékos, élvezetes tanulási folyamaton keresztül haladnak az egyszerű feladatoktól az egyre bonyolultabbak felé, miközben a rendszer folyamatos visszajelzést ad számukra az elért teljesítményükről.

            A gyermekek nincsenek magukra hagyva a tanulás során; valamennyi nehezebb feladathoz tartoznak segítő kérdés(ek) és magyarázat(ok), melyek végigvezetik őket a tananyagon, akárcsak a tanár tenné ezt az osztályteremben. A videós magyarázatok során a képernyőn megoldjuk az adott feladatot, narrációval pedig elmagyarázzuk az egyes lépéseket.

          • Felvilágosító előadás felsőseinknek

          • Diákjaink a tanév elején felvilágosító előadáson vettek részt, melynek témája a fiatalokra leselkedő veszélyek, vielkedési normák. Külön figyelmet szenteltünk az internetes zaklatás témakörének, illetve a közösségi hálóknak, annak, hogyan lehet az esetleges támadásokat kivédeni, mit lehet és mit nem ajánlott a nyilvánosság elé tárni.

            Köszönet az előadónak! Folyt. köv.

          • PLA workshop Csíkszeredában

          • Csíkszeredán, az első PLA (Peer Learning Activity) workshopon a résztvevők meghívott pedagógusok, valamint Hargita megye gyerekvédelmi rendszerének a hivatásos nevelőszülői voltak a Csíkszereda melletti falvakból, akik személyenként több, akár 4-5 hátrányos helyzetű árva gyermeket fogadtak magukhoz és nevelnek.

            A PLA workshop célja, hogy a meghívott 10 szakember igényeit és véleményét feltárjuk az oktatást támogató digitális segédeszköz létrehozása kapcsán, a meghívottak részt vegyenek a tartalomfejlesztési koncepció és pedagógiai módszertan kialakításában, a gyerekek és a szülők számára létrehozott tananyagtartalmak megbeszélésében. 

            A szakmai elképzelések megvitatását követően a résztvevők tapasztalatait és véleményét visszacsatoljuk a fejlesztési folyamatokba.

            A megfogalmazott vélemények alapján összefoglalható, hogy a résztvevők szerint az alkalmazás minőségi változást jelentene számukra az oktatás területén. Ellenőrző és egyben motivációs funkciót is betölthetne a szülők számára, ugyanakkor a tudatos szülői magatartás kialakítására és a tanulás támogatási módjának megtanítására is nagy szükség van. Ezzel együtt a pedagógusok túlterheltségét is jelentősen csökkentené azáltal, hogy egy új eszközt biztosítana számukra a kidolgozott tananyag tartalmak elérhetősége, a tananyag önálló vagy csoportos feldolgozása, a gyakorlás lehetősége és az egyéni teljesítmény nyomon követésének biztosítása által osztálytermi és online oktatás során egyaránt.

          • Meghívó szülői értekezletre

          • A szülői értekezleteken a tanév szervezési tudnivalóin kívül foglalkozunk a tervezett akciókkal, a Bethlen G. pályázattal, átvehetők az Önök által igényelt antigén tesztek...

          • PLA workshop - Eger

          • 2021. július 9-én Egerben PLA (Peer Learning Activity) workshopon vettünk részt.

            Az eseményen az Interregió Fórum Egyesület nevében Borsos Endre ismertette a projektet, Kiss Erzsébet az Új Esély Egyesületet képviselte, míg Vépy-Benyhe Judit gyakorló pedagógusként és a matematika tananyag fejlesztőjeként volt jelen. A résztvevők a digitális pedagógia iránt érdeklődő meghívott pedagógusok voltak, akik közelebbről is megismerkedhettek a kezdeményezéssel és javaslatokat tehettek a fejlesztésekre vonatkozóan. 

            Az igényfelmérés

            A rendezvény célja a projekt keretében megvalósítandó fejlesztések szakmai alapjainak megteremtése egyfajta igényfelmérő kutatómunkaként. Az esemény kiemelten fontos szerepet tölt be a hasonló PLA workshopok között, mivel a résztvevők valamennyien pedagógusok, akik adekvát véleményt tudnak megfogalmazni valamennyi fejlesztési terület kapcsán. A feltáró jellegű kvalitatív kutatás során nagycsoportos irányított beszélgetéssel (fókuszcsoportos interjú) szerettünk volna kérdéseinkre mélyebb válaszokat kapni. Az igényfelmérésnek ez a módja jól kiegészíti a kvantitatív kérdőíves felmérést, melyet az erre a célra létrehozott konzultációs csoportokban végeztünk. A jelenlévők a legeltérőbb szociokulturális hátterű tanulókat oktató intézményekből érkeztek, így a kapott kép is igen összetett és változatos tapasztalatokat tükröz.

            A PLA indításaként Borsos Endre, ismertette a Learn Then Play projekt által alkalmazott módszertant, a projekt indíttatását és koncepcióját. Ezt követően a résztvevő pedagógusok a közös tapasztalatcsere során fogalmazhatták meg véleményüket a kezdeményezés valamennyi érintett területével kapcsolatban, mint a készülendő matematika és szövegértési tananyag (DIMAP), a szülők számára készülő tartalmak (PROPA), valamint a LTP alkalmazás jellegzetességei.

            Összegzésképpen megfogalmazható, hogy a közös tapasztalatcsere során sikerült egyeztetni a főbb fejlesztési szempontokat és szükségleteket. Az irányított beszélgetés nagyobb témáit több szempontból megvizsgáltuk, és a különböző társadalmi hátterű intézmények tapasztalatait is megismertük. A szakmai párbeszéd során elhangzott véleményeket beépítjük a további fejlesztési folyamatokba. 

            Az iskola és a szülők közötti együttműködési hatékonyság növelése érdekében megbeszéltük a szülői felügyelet-alkalmazásban rejlő lehetőségeket, valamint a tudatos szülői magatartás kialakításának jelentőségét.  Az irányított beszélgetés legfőbb eredményeként pedig megszületett a keretjáték alkalmazásának gondolata, és a koncepció alapjait is sikerült kidolgozni.

          • Csíkszereda - Nemzetközi módszertani szakmai találkozó

          • 2021. június 26-án került sor Csíkszeredán a második nemzetközi szakmai találkozóra, melynek témája a projekt módszertani kereteinek kidolgozása és a tartalomfejlesztési koncepció kialakítása volt. 

            Szerettük volna a partnereinkkel közösen a tartalomfejlesztés folyamatát kidolgozni: az előzetesen kijelölt céloknak megfelelő pedagógiai módszertant meghatározni, a tananyag tartalmát behatárolni. Szándékunkban állt a mintafeladatok kidolgozását megkezdeni, valamint több részeredmény, például az első tartalmi tervezet és a szoftverterv megírásának elindítása.

            A pedagógia módszertan értelmében a tananyag a 8. osztály végére elsajátítandó tudásmennyiségre épül, a PISA-tesztek feladattípusait alkalmazza, kiemelten kezeli a kompetenciafejlesztést, a differenciálást, a játékos interhasználat motivációs erejét.  A feladatírás során a partnerek, tanárok, a szakértői csoport és a szülők/nevelőszülők között folyamatos konzultáció biztosítja a megfelelő igényfelmérést és véleményeztetést. A pedagógiai céloknak megfelelő online és offline módszertan kialakítását megbeszéltük, és meghatároztuk a készítendő tananyagok mennyiségi és tartalmi kritériumait, valamint a minimumkövetelmények jellemzőit is.

            A Szülők számára készülő tananyag, az iskolákkal való hatékony együttműködésre készít fel. A rövid, szövegekből, videókból, hanganyagokból álló interaktív tartalmak a leggyakrabban felmerülő nehézségek kapcsán kívánnak hasznos gyakorlati ismereteket nyújtani. Az érinteni kívánt témák a következők: 

            • konfliktuskezelés asszertív módon, 
            • a gyerekek online tevékenységének ellenőrzése: előnyök és veszélyek, 
            • iskolai zaklatás, 
            • házi feladatban való segítségnyújtás.
          • ÉRTESÍTÉS

          • Mesto Kolárovo

            Mestský úrad, Kostolné nám. 1, 946 03

            ÉRTESÍTÉS

             

            Gúta városa ezúton hívja fel a szülők figyelmét, hogy a SzK Törvénytárában közzétételre került a Munka, Szociális-és Családügyi Minisztérium hatáskörébe tartozó támogatásról szóló törvény módosítása ( a Tt. 257/2021 sz. törvénye), mely vonatkozik az ebédre az óvodákban és alapiskolákban ( amely az óvodákban és alapiskolákban kiadott ebédek finanszíroszására vonatkozik). Kérjük bővebb  tájékoztatásért keresse fel az iskolaügyi osztályt  a Gútai Városi Hivatal 10-es illetve 11-es számú irodájában vagy telefonon a  035/7900916 számon. A gyermekek ebédjének rendezését 2021. 08.06-ig szükséges kérelmezni.   

                                                                                                             Horváth Árpád 

                                                                                                                polgármester

          • Nyári szünet

          • "Két hónap napfény vár ránk a nyárban,

            Kószálunk vígan viruló tájban,

            Hűsítő tavakra, strandokra járunk,

            Nincs is ilyenkor boldogabb nálunk."

          • Vigyázzunk egymásra!

          • Tisztelt Szülők!

            Az Iskolaügyi Minisztérium érvényben levő határozata értelmében 2021. április 26-tól, hétfőtől folytatódik a jelenléti oktatás az alapiskola minden évfolyamában. Ezzel kapcsolatban az osztályfőnökök minden szükséges információt eljuttattak Önökhöz, ill. a tanulókhoz.

            A fertőzések, a megbetegedések elkerülése érdekében kérjük Önöket, ha gyermeküknél a náthaláz (akár köhögés, tüsszögés, hőemelkedés ) jelei mutatkoznak, feltétlenül hagyják őt otthon.

            Esetleges kérdéseikkel forduljanak bizalommal az osztályfőnökökhöz.

            Jó egészséget kívánunk, vigyázzanak magukra, egymásra!

          • Vissza az iskolába

          • Az oktatásügyi miniszter határozata alapján 2021. április 26-án /hétfőn/ az iskola alsó és felső tagozatán, minden diák számára beindul a jelenléti oktatás.

            Tudnivalók:  

            Az osztályfőnökök a napokban minden szükséges információt eljuttatnak Önökhöz.

            Az órarendben továbbra is az osztályfőnöki órára, a fő tantárgyakra és az ismétlésre fektetjük a hangsúlyt, illetve végzőseinknél a közelgő középiskolai felvételire való felkészülésre. összpontosítunk.

            A tervek szerint május 3-tól fokozatosan visszatérünk az eredeti órandhez.

            Kérjük, mielőbb jelezzék az iskolakonyhán, hogy hétfőtől ki szeretne ismét ebédre járni.

            Ami a hétfői kezdés feltétele /minden évfolyamot beleértve/:

            • Becsületbeli nyilatkozat kitöltése
            • Felső tagozatos tanulók AG vagy PCR negatív teszteredménye – 7 napnál nem öregebb
            • Törvényes képviselő AG vagy PCR negatív teszteredménye – 7 napnál nem öregebb
            • Az új rendelet értelmében a tesztelés alól mentesülnek /viszont erről is igazolást kell hozni/:
            • Aki átesett a betegségen, és belefér a 180 nap védettségi időbe /gyermekre és szülőre is érvényes/
            • AstraZenecával való 1x oltás + 28 nap
            • Pfizer/Moderna való 2x oltás + 14 nap
            • Orvos által kiállított tesztelés alóli mentesség.

            Nekünk pedagógusoknak bármelyik iskolában ebben a rendhagyó helyzetben nem az a dolgunk, hogy a ránk kötelező érvényű rendeleteket megkérdőjelezzük, illetve megmagyarázzuk, hanem az, hogy betartsuk.

            Továbbra is megteszünk mindent annak érdekében, hogy tanulóink mihamarabb biztonságos körülmények között térhessenek vissza az iskolába.

            Jó egészséget kívánunk, szeretettel várjuk vissza a gyermekeket!

          • FELAJÁNLÁS AZ ADÓ 2%-ából

          • Ezúton szeretnénk megkérni Mindenkit, hogy idén is támogassák iskolánk szülői munkaközösségét az adójukból származó 2% felajánlásával!

            A Corvin Mátyás Alapiskola mellett működő Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége Alapszervezete a következő cím alatt gyűjti az adók 2%-át:

            Združenie maďarských rodičov na Slovensku- Základná škola Mateja Korvína s vyučovacím jazykom maďarským – Kolárovo – Szlovákiai Magyar szülők szövetsége alapszervezete Corvin Mátyás alapiskola - Kolárovo, so sídlom: 946 03 Kolárovo, Školská 6, IČO: 356263560198.

            A jövedelemadó 2%-nak felajánlásához szükséges nyomtatvány és útmutató megtalálható honlapunkon a dokumentumok  menüpont jövedelemadó címszó alatt.

            Kérjük Önöket, támogassák iskolánkat, az iskolánk mellett működő szülői szövetséget, hogy ezzel is tudjuk gyermekeink javát szolgálni.

            BIZALMUKAT ÉS TÁMOGATÁSUKAT KÖSZÖNJÜK!

    • Kapcsolat

      • Základná škola M. Korvína s VJM - Corvin Mátyás Alapiskola, Školská 6, Kolárovo - Gúta
      • tel., fax: 035/ 7771361, 035/7771801

        mobil: 0911 229 657
      • Školská 6, 946 03 Kolárovo
        Slovakia
      • 37861182
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje