• Kezdődik az iskola!

• 2022. szeptember 5-én /hétfőn/ kerül sor a 2022/2023-as tanév ünnepélyes megnyitójára.

Kérjük, hogy a tünetmentességi nyilatkozatot majd töltsék ki az EduPage alkalmazásban. Az elsősök szülei, és aki igényli az iskolában kapnak/kap nyomtatványt.

Tudnivalók az első hétre:

Szeptember 5., hétfő:

A gyerekek 8.00 órától gyülekeznek az iskolaudvaron, majd osztályfőnökeik kíséretében átvonulnak a kultúrházba.

A megnyitó és az elsőseink köszöntése után után visszamegyünk az iskolába az osztályfőnöki órákra.

Az 1.évfolyam kisdiákjai szüleikkel a tantermekbe vonulnak egy rövid megbeszélésre, majd az elsősök szülei 15.30 órától az iskolában átveszik a Rákóczi Szövetség támogatását.

Ezen a napon az iskolai klub és az iskolakonyha nem működik.

Szeptember 6-tól 10-ig az alsó tagozaton a 4., a felső tagozaton az 5.tanítási órával ér véget a tanítás.

Bővebb tájékoztatással az osztályfőnökök szolgálnak. A szünidő utolsó hetére jó időt, jó pihenést és készülődést kívánunk!

Tisztelettel,

az iskola tantestülete nevében:

PaedDr. Csütörtöki Erzsébet

iskolaigazgató

• TÁJÉKOZTATÁS

• Tisztelt Szülők!

Bizonyára már Önök is rendelkeznek néhány információval a közelgő tanévvel kapcsolatban. Az alábbiakban közzétesszük azokat az útmutatókat, amelyek jelenleg ismertek és segítenek a tájékozódásban.

Nézzük, mi várható az oktatási miniszter kijelentései alapján:

• A COVID-19 ezentúl hétköznapi betegségnek számít
            • A reggeli szűrés csak az óvodákban marad kötelező, az alap- és középiskolákban nem lesz ilyen kötelezettség
            • Nem lesz kötelező a tesztelés  ( Amennyiben egy adott iskolában 10% felett lesz a fertőzöttek aránya, az iskola kérheti(!) az általános tesztelést)
            • Nem lesz kötelező a maszkviselés
            • Karantén ezentúl csak a fertőzött diákra vonatkozik, az osztálytársak és a pedagógusok mentesülnek a vesztegzár alól
            • A vírus felbukkanásakor az intézményvezető saját hatáskörén belül 5 napra bezárathatja az adott osztályt, súlyosabb esetben az illetékes közegészségügyi hivatal rendelhet el influenzaszünetet, ahogy arra a járványt megelőzően is kompetenciája volt
            • A szülő továbbra is legfeljebb öt tanítási napot igazolhat gyermekének, bár napirenden van a korábbi, három naphoz való visszatérés lehetősége
            • Az ápolási díjat (OČR) a 11 éven aluli gyermekről gondoskodó szülőknek fizetik ki. A kifizetés feltételeit a Munka-, Szociális és Családügyi Minisztérium határozza meg
            • Ezentúl nem korlátozzák az iskolai akciók, nyitott napok, exkurziók, kirándulások, úszó- és sítanfolyamok megszervezését.

Kedves Szülők, diákok! A szünidő hátralevő részét töltsék/töltsétek hasznosan!

Jó pihenést kíván a Corvin Mátyás Alapiskola csapata

• Közeleg az új tanév

• Ha apró lépésekkel is, de közeledik az iskolakezdés, pedig többen is úgy érezzük hogy még „csak most” kezdődött el a nyári szünet.

Az iskolások és szüleik hamarosan a tanszerek vásárlásával készülnek az új tanévre. Ha majd elérkezettnek látják az időt, akkor biztos jól jön egy kis segítség.

Az alábbiakban a felső tagozatosoknak javasolt füzetlistát közöljük. Az alsósoknál bevált szokás, hogy az osztályfőnökök által javasolt tanszereket vásárolják meg.

Kedves Szülők, diákok! A szünidő hátralevő részét töltsék/töltsétek hasznosan! Sok napsütést, jó pihenést kívánunk!